Характеристики індустріальних олив І-12А, І-20А, І-30А, І-40А, І-50А

 • Характеристики індустріальних олив І-12А, І-20А, І-30А, І-40А, І-50А

Характеристики індустріальних олив І-12А, І-20А, І-30А, І-40А, І-50А

Характеристики індустріальних олив

Олива індустріальна - це продукт дистиллятной нафтової переробки, який використовується для змащення і відводу тепла робочих механізмів, а також в якості робочої рідини в гідравлічних системах.

Найбільш поширені марки індустріальних олив - І-5А, І-8А, І-12А, І-20А, І-30А, І-40А, І-50А широко застосовуються в різних вузлах тертя і гідроприводах. Розглянемо класифікацію та основні технічні характеристики оливи індустріальної І-20А та інших популярних марок.

Класифікація індустріальних олив

За способом виробництва оливи індустріальні поділяються на:

 • Залишкові - отримані при звільненні гудронів від асфальту.
 • Дистилятні - виробляються шляхом перегонки мазуту у вакуумі.
 • Компаундована суміш - отримують змішуванням залишкових олив і дистилятів.

Залежно від сфери застосування індустріальні оливи підрозділяються на:

 • Моторні - застосовуються для змащування і відведення тепла двигунів внутрішнього згоряння.
 • Трансмісійні - застосовуються в редукторах, трансмісіях машин і механізмів.
 • Гідравлічні - використовуються в якості робочої рідини гідросистем, наприклад навісного обладнання спецтехніки.

Крім базових властивостей оливи широко використовуються спеціальні присадки для посилення необхідного ефекту. Це антикорозійні, миючі, що збільшують в'язкість або щільність олив, депресорні та інші присадки вміст яких може складати від 8 до 20% від загального обсягу мастильного матеріалу.

ГОСТ і основні характеристики індустріальних олив

Індустріальні оливи відповідають вимогам ГОСТ 20799-88, в якому визначені наступні характеристики:

 • Щільність індустріальної оливи - параметр найбільше впливає на робочі властивості гідравлічних олив. Основний показник - 890 кг / м3, при зменшенні щільності погіршуються властивості рідини з передачі.
 • В'язкість індустріальної оливи - параметр залежить від температури і умов експлуатації, впливає на якість оливи.
 • Температура спалаху - температура займання оливи, чим вона вища, тим нижче чад і витрата оливи.
 • Температура застигання - параметр, який враховується при переливанні та зберіганні матеріалу.
 • Зольність - характеризує ступінь очищення оливи, чим вона вища, тим менше очищення.
 • Вміст сірки в оливі та кислотне число - характеризують ступінь очищення від сірки і кислот.

Всі ці та деякі інші характеристики вказуються в таблиці технічних характеристик олив і повинні бути враховані при виборі марки.

Основні марки індустріальних масел

Коротко опишемо основні марки олив, що широко використовуються в сучасній промисловості. Всі вони являють собою дистиляти або суміш дистилятів і залишкових масел:

 • І-5А, І-8А - найбільш недорогі марки олив, що використовуються для малонавантажених вузлів і механізмів працюють у високому швидкісному режимі, а також в гідросистемах будівельних машин.
 • І-12А - застосовуються для змащення деталей верстатів, в об'ємних гідроприводах, для виробництва емульгіющіх складів, олив з присадками і інших продуктів.
 • І-20А, І-ЗОА, І-40А, І-50А - основна група олив, що застосовуються у виробничому обладнанні, верстатах, будівельних, дорожніх і інших машинах. Технічні характеристики оливи індустріальної І-30А та інших марок дозволяють використовувати їх в гідросистемах різного устаткування, для змащення високонавантажених вузлів і механізмів.

В цілому ж, основним параметром при виборі оливи є його в'язкість. Від того, якими характеристиками в'язкості володіє індустріальна олива І-40А, наприклад, залежить можливість його застосування в високонавантажених і менш швидкохідних вузлах і механізмах. Чим вища в'язкість, тим менша можлива швидкість вузла і вище докладене навантаження.

04.10.2021 16:47:28
0
61

Рекомендовані статті

Коли необхідно змінювати оливу в механічній коробці передач?

Коли необхідно змінювати оливу в механічній коробці передач?

Коли необхідно змінювати оливу в механічній коробці передач?Заміна оливи в коробці передач багатьма автовласниками сприймається як необов'язкова процедура, на якій можна заощадити. Зневажливе ставлення до трансмісії загрожує швидким виходом коробки передач із ладу та подальшим дорогим ремонтом. Будь-яка технічна рідина в усіх представлених на ринку автомобілях не вічна. Це стосується, зокрема, оли..

30.09.2021
0
61
Нові стандарти моторних олив API SP и ILSAC GF6

Нові стандарти моторних олив API SP и ILSAC GF6

Нові стандарти моторних олив API SP и ILSAC GF6З 2020 року розпочали діяти нові стандарти моторних олив для бензинових двигунів API SP і ILSAC GF-6A / GF - 6B. Вони прийшли на заміну API SN і ILSAC GF-5. Стандарт був введений на прохання автовиробників організаціями API (Американський інститут нафти) і ILSAC (Міжнародний консультативний комітет зі специфікації мастильних матеріалів).Чим новий стан..

30.09.2021
0
62
Базова олива YUBASE від ZIC

Базова олива YUBASE від ZIC

Базова олива YUBASE від ZICОлива YUBASE Це передові технології ZIC у виробництві базових олив. Запатентована технологія отримання синтетичного базової оливи групи III за класифікацією API.Технологія VHVI (VERY HIGH VISCOSITY INDEX - з англ. - дуже високий індекс в'язкості) передбачає глибоке очищення масляних фракцій нафти з подальшою їх обробкою процесом каталітичного гідрокрекінгу. В резуль..

30.09.2021
2
191
Підтверджуємо оригінальність нової каністри TOTAL

Підтверджуємо оригінальність нової каністри TOTAL

Підтверджуємо оригінальність нової каністри TOTALЯк перевірити масло Total?Нещодавно Total і ELF презентували оновлений дизайн каністр. Форма упаковки тепер більш ергономічна, а етикетка стала більш інформативною. Одне з найпомітніших оновлень - QR-код на фронтальній етикетці нових каністр. Однак, як виявилося, його майже не використовують за призначенням.QR-код на етикетці каністр Total і ELF - ц..

01.10.2021
0
169
Як перевірити масло Mobil на оригінальність?

Як перевірити масло Mobil на оригінальність?

Як перевірити масло Mobil на оригінальність?Нова технологія захисту продуктів Mobil ™У 2018 році компанія ExxonMobil впровадила нові елементи захисту продукції, розташувавши їх на фронтальних етикетках каністр об'ємом 1 і 4 літри. До них відносяться QR-код, унікальний 12-значний код і об'ємні графічні елементи - опуклі металеві точки з нанесеними на них штрихами. Зверніть увагу, що протягом 3-4 кв..

04.10.2021
0
59
Оливи для сажовиків

Оливи для сажовиків

Дизельний двигун із сажовим фільтром.Яку оливу вибрати?Сьогодні ми докладніше зупинимося на моделях із сажовим фільтром. До цієї категорії відносяться всі мотори 2011 року випуску та сучасніші. Їх установка на більш старі моделі була обов'язковою. Цей двигун також можна ідентифікувати за абревіатурою DPF, FAP або RPF залежно від того, в якій країні він був випущений. Отже, як же вибрати моторну ол..

27.01.2022
0
57